Katkestus. Maastike teke ja kadu
Tammiku & Kohila
??.??. - ??.??.2022

Rahvusvaheline keskkonnakunsti sümpoosion tutvustab keskkonnakunsti võimalusi ja suutlikkust kirjeldada inimese ja keskkonna vahelisi suhteid.

 

Tänavuse sümpoosioni vältel loovad Türgi ja Šveitsi kunstnikud keskkonnast inspireeritud taiesed, mida eksponeeritakse Kohila ja Tammiku tööstusmaastikel.

 

Kunstiteosed pakuvad publikule võimaluse (taas) tundma õppida, meenutada ja väärtustada piirkonna ajalugu ning saada osa tööstusmaastike taaselustamisest.

Tule vaatama! 

Kas hüljatud kohad mäletavad inimesi?

Miski siin maailmas pole igavene. Nii nagu kogu elu on pidevas liikumises, sünni ja surma meelevallas, on seda ka inimtekkelised maastikud ja kohad, nendega loodud suhte- ja mälukihid. Kunagised elukeskmed, miljööväärtuslikud alad, tootmishooned, kogunemiskohad ja teedevõrgustik – kõik katkeb, soikub, ununeb, metsistub kunagi. Hetkeks jäävad helendava virvendusena püsima mälestused ja (koha)mälu ja siis kustub seegi. Kõige viimasena kaob nimi.

 

Katkestus on kui üleminek või jätkumise võti, mis avab ajaloouksed ja loomuliku metsistumise korraks seiskab.

TAKKK-i keskkonnakunsti sümpoosionil osalejad peatavad hetkeks Kohila-Tammiku piirkonna kunagiste tööstusrajatiste loodusliku teisenemise ning katkestavad kunagiste maamärkide haihtumise inimeste mälust.

 

Kuraator Elo Liiv

 

Kunstnikud

roger_edited.jpg
Roger
Rigorth
CHE

Skulptor

Roger Rigorth kasutab oma kunstilisi võimeid kõikjal, kus on kaasaegse tsivilisatsiooni või keskkonna pinget, et taas-ühenduda looduslike protsessidega ning saada neist uut jõudu.

Serkan
Demir
TUR

Installatsioonikunstnik

Serkan Demiri tööde eesmärgiks on luua muljete kultuurikaart, mis kujutab iroonilise keele abil mitmesuguseid geograafilisi strateegiaid, sekkumismehhanisme ja sotsiaalseid tavasid.

SERKAN DEMİR (1).jpg
 
 

Täname toetajaid!

Kontakt

TAKKK Sümpoosion

Tammiku mõis, Tammiku,  75119 Harjumaa

Alide Zvorovski / TAKKK Kunstikeskus

Email: tammiku.kunstikeskus@gmail.com

Tel: +372 516 4233

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon