top of page
püha paik.jpg
Püha paik

Karina Talts & Stefano Mattozzi
26.08.2023 kell 12:00
TAKKK kunstikeskus

PÜHA PAIK on koostööprojekt, mis uurib loomise ja hävimise rütme. PÜHA PAIK ühendab kahte loojat ja kahte erinevat meediumit, heli ja liikumist. Karina Talts on eesti juurtega ravitseja ja tantsija, Stefano Mattozzi on Napolist pärit helikunstnik ja helilooja. Koos rändavad nad helide ja liikumise võnkuvas rägastikus. Otsivad ja märkavad helisid, vibratsioone, energiaid ja tähendusi. Otsivad uudishimuga, alistuvad, leiavad ja heidavad mängleva kergusega kõrvale.

Meie, inimesed, anname puudele ja kividele, maastikele ja majadele, asjadele ja olenditeletähendusi. Mõned asjad on meie jaoks tühised. Teised on tähtsad. Kõige tähtsamaid asjupeame pühadeks.Pühad paigad võivad olla nii meist väljas kui ka meie sees. Mõned inimesed hävitavadpühadust: raiuvad maha vanad hiied, kangutavad välja pühad kivid, reostavad pühad veed.Targad on ütelnud: oma puhtas olemises ei ole puud midagi, nad ei saa millekski. Puud on.Ja oma olemises on nad vägevad.

visuaal püha paik, arutelu.jpg
Vägi ongi püha

Hasso Krull
26.08.2023 kell 13:00
TAKKK kunstikeskus

 

Arutluse teemaks on tundemõtlemine ja peamiseks küsimuseks, kas mingi objekt saab üldse olemas olla ilma sellega seotud tunneteta. Vestlust modereerib Peeter Laurits.

meistrikl. RING.jpeg
Ring - Liikumise ja helide meistriklass

Karina Talts & Stefano Mattozzi
26.08.2023 kell 14:30-16.30
TAKKK kunstikeskus

Energiad liiguvad universumis ringikujuliselt. Ring on kõige täiuslikum liikumine, sest ühendab alguspunkti lõpp-punktiga. Ringi puhul lõpp naaseb algusesse, mis iseloomustab taoistliku ja budistliku mõtlemise aluseks olevat pideva muutumise seadust ehk püsitust.


Meistriklassis tegeleme helide ja liikumise energeetiliste ja vibreerivate omadustega. Liikumise osas vaatleme erisuunalisi liikumisi, mis lähtuvad hiina filosoofia viie faasi teooriast. Qi-tants baseerub sellistel idamaistel praktikatel nagu meditsiiniline qigong ja taiji. Õpime kasutama keha loomulikke joonduseid, mis järgivad energia liikumisteid ja suundi. Käime läbi kõigi viie faasi tüüpi liikumised: PUU; TULI; MAA; METALL JA VESI. Õpime
keskenduma ja kokku tõmbuma ning lahti laskma ja lõdvestuma. Liikumnisessiooni juhib Karina Talts, helidega toetab Stefano Mattozzi.


Helimeistriklassi viib läbi Stefano Mattozzi. See on häälestumine kuulamise maailmale ning enda vabastamine ootustest, mida kanname, mitte ainult enda, vaid ka teiste suhtes. Me asume eneseleidmise teekonnale, õppides taasühenduma oma sisemise minaga, jäädes samal ühendusse kauni sümfooniaga, mis meid ümbritseb – inimesed, keskkond ja ka vaikus.

Mängulise lähenemise abil püüame vabaneda tavapärastest rollidest, mille me endale võtame. Kujutage ette, et uurite neid rolle ilma oma nägemismeelele tuginemata. Teid juhiksid vaid teie kõrvad. Avastate enda ja maailma täiesti uusi omadusi ja üllatute selle kirjususest. See võimaldab meil õppida hindama seda, mida me teistelt ootame. Tegelikkus ilma hinnanguteta, puhas mõistmine.
Elu helimaastikku sukeldudes suudame leida harmoonia loodusega ja sügavama ühenduse iseendaga. Nii paljastuvad maailma varjatud kihid, mis jäävad sageli kahe silma vahele: varjatud detailid, mida suudab paljastada vaid meie kuulmine.

 

Meistriklassis osalemiseks panna selga mugavat liikumist võimaldavad riided. Kaasa võtta oma kosutav jook, kõhukinnitus (kui tuled terveks päevaks ja tahad osa saada ka etendusest PÜHA PAIK ja arutlusest samal teemal).

Palun anna oma osalemisest teada registreerudes: tammiku.kunstikeskus@gmail.com

Tasakaalupanus kuni 20 eurot

Püha paik
Vägi ongi püha
Meistriklass RING
bottom of page