top of page
Elena Redaelli
Elena Redaelli "Years of Paper"
< avalehele
Elena
Redaelli
ITA

Uurija ja nomaadist looja

Tema tööd põhinevad skulptuuril ja installatsioonil, mis on loodud suhestudes tugevalt paiga (keskkonnakunst) ja ühiskonnaga (osalusprojektid, ühiskondlikud projektid).

 

Oma projektides uurib ta ainet, muundumist, tekke- ja lagunemisprotsesse, millega kaasnevad erinevad kontrolli meetmed ning autorluse ja aktiivse sekkumise piiride küsimuse alla seadmine. Vahel võtab juhtrolli materjal, vahel osalejad või keskkond ise. Selle tulemuseks on pidev muutumine, improvisatsioonid ja muundumine.

 

Kunstitegemine on tema jaoks uues keskkonnas korduv protsess ja tema isiklik viis läheneda uutele kultuuridele ja inimestele.

"PABERI AASTAD"

Kohila vana paberivabrik räägib meiega mälestuste kaudu. See on avatud dialoog inimeste, arhitektuuri ja materjali vahel.

 

Vanas vabrikus on paberil mitmeid
tähenduskihte: privaatseid, sotsiaalseid, majanduslikke ja poliitilisi. Installatsioonis asendab raisatud paber (mõned materjalid pärinevad 1920. aastatest ja on annetatud kohaliku kogukonna poolt) metafooriliselt tehases valmistatud paberi, luues nii silla minevikku. Kasutades raisatud paberit, viitab installatsioon meie ühiskonnas aktuaalsetele keskkonnateemadele nagu kaupade ületarbimine ja -tootmine.

Elena Redaelli "Years of Paper"
bottom of page