top of page
elina simonen www.jpg
IMG_20200830_125303 (2).jpg
Elina
Simonen
FIN

Moe- ja portreefotograaf

Elina Simonen on Soome moe- ja portreefotograaf, kellel on silma tuua esile fotografeeritavate ilu ja erilisus. Elina on laialdaste rahvusvaheliste kogemustega professionaal, kelle töödes on ühendatud ainulaadne kunstiline visioon, tugev produktsioon ja tundlik lähenemine fotografeeritavatele.

Tema kireks on püüda pildile valgus, mis peitub fotografeeritava inimese sees.

"Kõigis meis on sisemine valgus," ütleb ta, "ja minu ülesanne on oma kohaloluga luua pildistatavale vajalik turvaline ruum ja see valgus fotole püüda," ütleb ta.

"IGAÜHES ON VALGUS"

Oled Kohila paberivabriku peahoone ees. Sinu ees on fotopannoo, mis esitleb Kohila paberivabriku kunagiste töötajate portreid. Kohilastel tuli mõte jäädvustada vabrikus töötanud inimesed ja talletada nende lood. Sobiv kunstnik leiti kodukandist.

Juba kümme aastat on Viliveres suvitanud rahvusvaheliselt tunnustatud Soome fotokunstnik Elina Simonen, keda mõte kohe köitis. Oma avatud mõtlemise ja loova lähenemisega püüab ta fotoobjektiivi elatud elu ilu, pannes inimesed särama.

 

Projektis osalenud Kohila paberivabriku endised töötajad: Ants Kummer, Rita Luukas, Olga Tsemina, Lea Seeder, Heljo Heinmäe, Silvi Kerno, Vasja Pritśin, Õie Eller, Veera Pärn, Ene Kokk.

Suur tänu, Priit Põldme, Marika Jahilo, Inna Laanemets ja Aare Prinzthal, Design All Good ning Joonprojekt.

bottom of page