top of page
Liisa residentuur tammikul 22.jpg
Liisa Hirsch
EST

Nüüdismuusika helilooja

Liisa Hirsch on nüüdismuusika helilooja, kes töötab erinevate vormidega alates orkestrimuusikast kuni tantsu- ja filmimuusikani.

Tema muusikale on iseloomulik tundlikkus kõlavärvide suhtes, keskendatud tähelepanu helile, samuti kandev struktuur ja vormipuhtus. Tema töödes võib tähendada ka mikrotonaalset peegeldust, sest ta huviks on heli loomupärasele keerukusele keskendumine ning ta loob teadlikult olukordi, kus saab seda keerukust ka ühis kuulamisel haarata ja kuulda.

2019. aastal ostis Pori Kunstimuuseum oma kunstikogusse tema helikompositsiooni/installatsiooni “Kokemäenjoe veemaastikud”, mis koosnes Kokenmäenjoe jõe kohal ja all tehtud salvestustest.

2016. aastal pälvis Hirschi teos orkestrile “Mechanics of Flying” Berliini festivalil “Young Euro Classics” Euroopa helilooja auhinna.

2015. aastal sai Hirschi teos “Ascending...Descending” sooloviiulile ja keelpilliorkestrile Rahvusvahelise Heliloojate Rostrumi tunnustuse.

Hiljutised tööd:

"Meie... ja nemad" saksofonikvartett huntide helisalvestistega (2020), https://soundcloud.com/liisa-hirsch/us-and-them-2020

 

Filmimuusika Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti sektsioonile (2020). Loodud koos Patrick Tubin McKinleyga, https://www.youtube.com/watch?v=MAk7bIYIMUk

 

2019 "Lõuend" mikrotonaalne helimaastik keelpilliorkestrile (2019), https://soundcloud.com/liisa-hirsch/canvas

"Pilvetoonid”,  https://www.youtube.com/watch?v=rJ39LzIRsv8

bottom of page