top of page

TAKKK rahvusvaheline keskkonnakunsti sümpoosion, tutvustab keskkonnakunsti võimalusi ja suutlikkust kirjeldada inimese ja keskkonna vahelisi suhteid.

 

Tänavuse sümpoosioni vältel loovad Eesti, Saksa ja Türgi kunstnikud keskkonnast inspireeritud taiesed, mida eksponeeritakse Kohila ja Tammiku tööstusmaastikel.

 

Kunstiteosed pakuvad publikule võimaluse (taas) tundma õppida, meenutada ja väärtustada piirkonna ajalugu ning saada osa tööstusmaastike taaselustamisest.

QI_STILL_1.20.8 (002).jpg

27.08 kl 12:00

"Mina olen loodus"

Qi-tantsu meistriklass

Karina Laurits / Tammiku mõis

Elo Liiv kronoeidoskoop 2022.JPG

28.08 kl 12: 00

TAKKK sümpoosiumi giidituur

Tammiku/Kohila

sympakaart.jpg

TAKKK sümpoosiumi installatsioonipaikade kaart

Näitus avatud 29.07-30.08.22 Tammikul ja Kohilas

Elo Liiv
Kas hüljatud kohad mäletavad inimesi?

Miski siin maailmas pole igavene. Nii nagu kogu elu on pidevas liikumises, sünni ja surma meelevallas, on seda ka inimtekkelised maastikud ja kohad, nendega loodud suhte- ja mälukihid. Kunagised elukeskmed, miljööväärtuslikud alad, tootmishooned, kogunemiskohad ja teedevõrgustik – kõik katkeb, soikub, ununeb, metsistub pärast loetud hingetõmmete arvu ajaloos. Hetkeks jäävad helendava virvendusena püsima mälestused ja (koha)mälu nagu plahvatanud tähe halo ja siis kustub seegi. Kõige viimasena kaob nimi.

 

Kuraator Elo Liiv

 

Kunstnikud

Liisa Hirsch
EST


Nüüdismuusika helilooja

Liisa Hirsch on nüüdismuusika helilooja, kes töötab erinevate vormidega alates orkestrimuusikast kuni tantsu- ja filmimuusikani. Tema muusikale on iseloomulik tundlikkus kõlavärvide suhtes, keskendatud tähelepanu helile, samuti kandev struktuur ja vormipuhtus.

Liisa residentuur tammikul 22.jpg
SERKAN DEMİR (1).jpg
Serkan Demir
TUR


Skulptor ja õppejõud

Serkan Demir on skulptor ja Bolu Abant İzzet Baysali ülikooli kaunite kunstide teaduskonna õppejõud. Kasutades mitmesuguseid väljendusvahendeid nagu installatsioonid, liikuvad konstruktsioonid ja väikesed skulptuurid, kirjeldab kunstnik oma loomingut kui „visuaalse uurimise“ tekste.

Roger Rigorth
DEU


Skulptor

Roger Rigorth kasutab oma kunstilisi võimeid kõikjal, kus on kaasaegse tsivilisatsiooni või keskkonna pinget, et taas-ühenduda looduslike protsessidega ning saada neist uut jõudu.

roger.jpg
elo.jpeg
Elo Liiv
EST


Skulptor ja pedagoog

Elo Liiv on skulptor ja pedagoog, kelle loomingut iseloomustab mitmekülgsus, installatiivsus ja eksperimentaalsus, oskuslik avaliku ruumi kasutus, kus loob nihet, komponeerides visuaalsusega, valgusega.

Karina Laurits
EST


Hiina meditsiini terapeut, tantsija

Karina Laurits on õppinud rootsi filoloogiat ja teatriteadust Tartu Ülikoolis. Doktoriõpingud Tallinna Ülikooli kultuuride uuringute õppetoolis katkesid terviseprobleemide tõttu, kuid andsid tõuke Hiina meditsiini ja idamaiste praktikatega tegelemiseks.

kosk.jpg
Liisa Hirsch
Serkan
Roger
Elo
kunstnikud
Karina

Täname toetajaid!

bottom of page